NASA APOD Başvurusu

Bu sayfa, NASA APOD resmî sitesinden Türkçeye Bilimetri aracılığı ile çevrilmiştir. Bu metin tamamen bilgilendirme amaçlı olup hiçbir şekilde resmî yükümlülük taşımamaktadır. İlgili sayfaya giderek orijinal kaynağı kontrol edebilirsiniz.
⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
NASA APOD - Bilimetri APOD Türkiye

NASA Günün Astronomi Görseli (APOD) için başvuracak olan kişiler içeriklerini APOD yazar ve editörleri olan astronom Robert Nemiroff ve Jerry Bonnell'e e-posta aracılığı ile ulaştırabilirler.


E-posta içeriğinize görseli doğrudan veya bağlantı olarak ekleyebilirsiniz. Görseli gönderirken fotoğrafın çekildiği yer ve zaman bilgisini ekleyiniz. Her iki APOD editörü de e-posta adreslerine gönderilen görselleri incelemek için çaba göstermektedir. Bunlara ek olarak, görselinizi APOD tartışma forumu olan Asterisk'e veya APOD'un resmî Flickr grubuna gönderebilirsiniz. Pek çok değerlendirme kriterinden birisi olan ilgi çekme oranını değerlendirmek için görseliniz, Facebook APOD Sky veya Instagram "Universe View Screen" hesaplarında paylaşılabilir. Eğer bu size uygun değilse, bunu görselinizi gönderdiğiniz e-postada belirtiniz.

Görselinizi APOD'a göndererek, aksini açık bir şekilde belirtmediğiniz sürece görselinizin APOD üzerinde ve APOD'a bağlı yerlerde, tüm formlarda kullanılmasına izin verirsiniz. Bunlar arasında ayna siteler, yabancı dilde yayın yapan ayna siteler (Örneğin; Bilimetri APOD Türkiye platformu, APOD içeriklerini Türkçeye çeviren bir ayna sitedir.), sosyal medya üzerindeki ayna siteler, NASA'nın APOD için yürüttüğü açık API hizmeti, yıllık APOD takvimleri ve NASA APOD Hakkında sayfasında listelenen hayran sayfalarındaki içerikler bulunmaktadır. Bu sayfalardan bazıları, harici reklamları da içermektedir. Gönderdiğiniz görsellerin uygun bir köşesine, içeriği kapatmayacak şekilde telif hakkı bilginizi eklemenizi öneririz. Göndereceğiniz ve gönderdiğiniz içerikler için teşekkür ederiz!

Etik bilgilendirmesi: APOD, istiflenmiş ve üzerinde oynama yapılarak işlenmiş görselleri kabul etmektedir fakat böyle bir oynama veya değişiklik yapıldıysa bunun gönderim e-postasında (veya diğer gönderim yöntemlerinde) dürüst ve açık bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir.

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯


İletişim Formu